Hakkımızda

Biz Bayramlar Dokuma Lekuer Tekstil Ailesiyiz.

Hakkımızda

Bayramlar Group olarak yaklaşık 40 yılı aşkın geçmişimizle Türkiye Ev Tekstili sektörü öncü ve güvenilir firmaları arasında bulunmaktayız.
Üretimimizi Tekirdağ / Çorlu da bulunan, 15.000 m2 kapalı alana ve son teknoloji iplik - boya - dokuma makinalarına sahip tamamiyle entegra üretim tesisimizde gerçekleştirmekteyiz.
İhtisas alanımız kumaş dokuma (tül, tafta, saten vb.) olmakla birlikte, teknik tekstilde de (zebra, stor v.b) sektörün üretici ve tedarikçi olarak ileri gelen firması konumundayız.
Aylık 1.500.000 m2 üretimimizle sizlere hizmet vermekten gurur duyarız.
Yurt dışı ve yurtiçi pazarlarında çok uzun yıllardır yüzlerce müşterimize, kendi kreasyonlarımızdan sayısız dizayn, desen ve kalite ile hizmet vermenin yanısıra özel dizayn isteklerine ve renk taleplerine kolaylıkla cevap vermekteyiz.


About Us

Bayramlar Group is a manufacturer of home textile products more than 40 years. Having experience in the field of home textile more than 40 years we have become ane of the reliable and leader companies in Turkey.
With 15.000 m2 of enclosed space and tecnologically advanced warp - weaving - dying departments we carry out our manufacturing activities at ourintehrated facilities in Tekirdag/ Corlu - Turkey.
Besides our specialization in woven fabric, voile, tafeta, satin etc...
recently our company has become one of the well known producers and suppliers in tecnical textile of zebra, store, etc... products.
We are proud to serve you with our 1.500.000 square meters of production.
With variety of client from world and domestic market, our product development team is commited to meet your needs and special demands with our collection in enduring style, desing and quality in different coice of colours.